TOPlist

UniCredit Bank Czech Republic

(Komerční sdělení) Na českém finančním trhu nepůsobí pouze české banky, ale svoje pobočky zde mají taktéž nadnárodní bankovní instituce. K těm nadnárodním se řadí i UniCredit Bank Czech Republic a my se nyní podíváme na to, co vlastně klientům nabízí.

Obecně k UniCredit Bank Czech Republic

UniCredit Bank Czech Republic patří pod křídla nadnárodní UniCredit Bank. Sto procent všech akcií vlastní rakouská banka UniCredit Bank Austria. Banka působí po celé Evropě, u nás má sídlo v Praze a na našem trhu ji najdeme od roku 2007. Společnost ovšem vlastní činnost zahájila o něco dříve, ale pod jiným názvem. Vznikla totiž v roce 1996 jako Vereinsbank a o dva roky později změnila název na HypoVereinsbank. Další změna proběhla v roce 2001, kdy byla banka přejmenována na HVB Bank Czech Republic. Poté už v roce 2007 banka dostala svůj aktuální název. Pod společnost UniCredit Bank Czech Republic postupně spadaly další instituce, jež sloučením zanikly. Jedná se o HYPO-BANK CZ, Bank Austria Creditanstalt Czech Republic, BAPS, HVB Reality CZ, UniCredit Factoring či Živnostenskou banku. Kromě služeb osobního financování společnost nabízí taktéž bankovní produkty a služby pro firmy. Soustředí se na projektové, syndikované a strukturované financování, stejně jako na akviziční financování a financování komerčních nemovitostí.

Bankovní produkty a služby

Kromě Corporate finance a zajišťování bankovních produktů a služeb určených firmám se banka soustředí také na fyzické osoby, kterým nabízí:

Běžné účty: Pokud klient aktivně využívá běžný účet, pak nebude platit nic za jeho vedení. Banka navíc nabízí více možností, jaké konto si zařídit. Ke každému kontu dostanete navíc také jednu platební kartu, internetové či Smart bankovnictví a možnost výběru peněz zdarma z bankomatů UniCredit po celé České republice a v dalších sedmnácti zemích. Mezi produkty se řadí i Dětské konto, přes nějž se děti učí hospodařit s financem, Cool konto pro mladé, Konto pro běžné potřeby a konto Premium, kde není nutné myslet na omezení v počtu transakcí.

Platební karty: V případě UniCredit Bank Czech Republic se dají získat karty Visa AXA Club, MC Miles&More gold, MasterCard Agip a Visa Credit Classic. Každá z těchto karet má svoje specifika. Maximálně si můžete nastavit transakční limit do výše 150 000 Kč na den.

Úvěry: Nabídka UniCredit Bank Czech Republic je skutečně široká. Získat můžete Presto Půjčku s hodnotou zápůjčky od třiceti tisíc do půl milionu korun, přičemž do částky čtvrt milionu nebude nutná asistence spoludlužníka. Splátka se dá odložit až pětkrát a můžete klidně splatit celou částku předčasně. Možností je též pojištění pro schopnost splácet. Dalším produktem je Presto Půjčka Maxi s vyšším limitem a Studentská půjčka bez vlastních příjmů. V takové případě dostanete až 150 000 Kč a splátky se dají odložit na později. Sjednat lze i kontokorent či sloučit úvěry do jednoho a pojistit se proti neschopnosti splácet.

Hypoteční úvěry: Bankovní instituce nabízí hypoteční úvěry sloužící k nákupu nemovitosti, jeho výstavbě či rekonstrukci. Umožňují také klientům mimořádné splácení bez poplatků. Dostanete až do sta procent odhadní ceny nemovitosti po dobu třiceti roků. Minimální výše je tři sta tisíc korun. Hypotéku banka nabízí ve variantách Hypotéka s fixní sazbou a Převratná hypotéka. Pojistit se také můžete proti neschopnosti splácet. Taktéž si lze pojistit i nemovitost, odpovědnost a domácnost. V případě UniCredit Bank Czech Republic se dá hypotéka refinancovat a též dostanete možnost vzít si neúčelovou hypotéku za jakýmkoliv účelem až do výšky deseti milionů korun.

Vklady a investování: V případě uložení peněz si také můžete volit mezi termínovaným účtem, spořicím účtem a dalšími možnostmi jak zhodnotit finanční zdroje. Volné prostředky se dají uložit do spořicích účtů (Unikátní Spoření Plus, Spořicí účet Prima, spořicí účty v cizí měně), produktů s nadstandardním výnosem (Program Duet Plus, investiční životní pojištění), produktů s vyšším garantovaným výnosem (UCB dluhopisy Maxim, termínované vklady, limitované edice termínovaných vkladů), produktů do budoucnosti (pravidelné investice, Prima penze) či podílových fondů, dluhopisů a cenných papírů (obchodování na kapitálových trzích, emise certifikátů HVB Mnichov).

Internetové bankovnictví

Samozřejmostí je v dnešní době internetové bankovnictví a to společnosti UniCredit Bank Czech Republic se řadí k těm lepším na trhu. Nabízí totiž poměrně moderní a zároveň efektivní způsob, jak se starat stále o svoje finance. Setkáte se s poměrně dobrými funkcemi – přehled a historie účtu, výpisy z účtu ve formátu PDF, nastavení splátky kreditní karty či dobíjení předplacených SIM karet aj. K internetovému bankovnictví má přístup každý klient vlastnící běžný účet. Banka dává pozor na zabezpečení, takže se nemusíte obávat. K zabezpečení se využívá mobilní bezpečnostní klíč a bezpečnostní klíč ve formě malé kalkulačky do peněženky. Klientům se nabízí i další služby přímého bankovnictví jako např.:

Smart Banking: Jedná se o aplikaci vytvořenou pro chytré mobilní telefony. I tento druh přímého bankovnictví má několik stupňů zabezpečení.

Mobito: Prostřednictvím této služby se dá platit i přes mobilní telefon.

Online Card: Díky Online Card lze mít detailní přehled o kreditní kartě, jestliže ji máte u UniCredit Bank Czech Republic a současně u ní nevlastníte běžný účet. V nabídce je široké spektrum bankovních služeb a přednostní spojení s operátorem.

Toto je komerční sdělení. Provozovatel neovlivňuje jeho obsah ani není jeho autorem.