TOPlist

Poradíme vám s výběrem online půjčky

(Komerční sdělení) Potřebujete půjčku a nevíte, jak vybrat tu pravou? Poradíme vám, abyste byli stoprocentně spokojeni. Důležité je zvážit hned několik parametrů, na základě kterých budete mít jistotu toho, že si vyberete správně. To první, co je dobré si promyslet, to je účel použití půjčky. Od toho se totiž odvíjí i to, kolik peněz budete konkrétně potřebovat. Jsou online půjčky, které vám nabídnout několik nižších tisíců, stejně jako jsou takové, u kterých se může výše dostupné částky pohybovat v desetitisících.

Zjistěte, jací poskytovatelé existují

Jakmile máte jasno v tom, kolik peněz budete potřebovat, je možné si udělat přehled o tom, jaké jsou vlastně na současném trhu možnosti. My doporučujeme provést srovnání půjček, díky čemuž celkem snadno zjistíte, jací poskytovatelé existují a co konkrétně mohou nabídnout. Není nutné jednotlivě procházet konkrétní weby poskytovatelů, jelikož jsou služby, které jednotlivé možnosti mapují za vás. Díky tomu máte před sebou přehledně zobrazený seznam jednotlivých možností. A na co konkrétně hledět? Je to určitě:

  • Výše dostupné půjčky
  • Splatnost půjčky
  • Hodnocení a charakteristika poskytovatele

Zjistěte si podmínky získání

Nyní už máte celkem dobrý přehled o tom, jaké možnosti ve vámi vybraném segmentu existují. A to znamená i možnost posunout se opět o kousek dále. A to směrem k tomu, že se podíváte na jednotlivé možnosti získání. Zde je dobré pamatovat na to, že zákonná úprava, která vešla v platnost na konci roku 2016, u některých produktů zpřísnila podmínky získání. A to s ohledem na povinnosti samotných poskytovatelů. A tak půjčky bez registru dlužníků už nemusí být tak snadné získat, jako tomu bylo v minulosti. Je dobré vědět, že poskytovatelé musí zjišťovat, zda jejich klienti budou schopni daný závazek splatit. Zde však často platí individuální vyhodnocení každé žádosti a tak nemusí být problém ani se schválením těch žadatelů, kteří na první pohled nepůsobí úplně dokonale. Vše samozřejmě záleží hlavně na vás a vaší bonitě.

Výhodnost je základ

Máte-li jasno v tom, u jakých poskytovatelů byste si mohli požádat s jistotou pozitivního splácení, můžete se podívat také na to, jak jsou konkrétní poskytovatelé také výhodní. Co prvního sledovat? Rozhodně úrok, který je celkem dobrým ukazatelem toho, o kolik bude poskytnutý úvěr navýšen. Pokud ale hledáte ideální ukazatel, hledejte výši RPSN. Jedná se o roční procentuelní sazbu nákladů, která je uváděna v procentech. Čím nižší daná hodnota je, tím j půjčka výhodnější. A proč hledět právě na tento ukazatel? Jelikož sdružuje vše, co může konkrétní půjčku zdražovat. Pokud budeme konkrétní, tak musíme říci, že se sem řadí třeba:

  • Samotná úroková sazba
  • Výše případných poplatků
  • Platby spojené s pojištěním

Zároveň ale musíme upozornit na to, že u takzvaných on-line půjček je sazba RPSN často spočítána ve skutečně astronomické výši. To je dáno hlavně charakteristikou samotného vzorce, který je s výpočtem spojený. Pokud půjde o půjčky standardní, bude tato hodnota vycházet v jednotkách, nebo desítkách procent.

Na co dále hledět?

Výše jsme zmapovali několik hlavních rad, které jsou spojeny právě s tím, na co je ideální při výběru té správné půjčky nejlépe hledět. Pokud se podíváme i na několik dalších tipů, nezapomínejte sledovat třeba i to, jaké jsou možnosti samotného získání, nebo vyplácení. Dnes je standardem to, že si můžete požádat jednoduše z pohodlí domova, a to online. Standardem ve vyplácení je také to, že vám jsou peníze zaslány bankovním převodem, což je ta nejrychlejší možnost. Jsou ale i poskytovatelé, kde si můžete peníze nechat zaslat poukázkou, nebo si je jednoduše vyzvednete také osobně. I to je cesta, kterou mnoho žadatelů ocení.

Toto je komerční sdělení. Provozovatel neovlivňuje jeho obsah ani není jeho autorem.